Jak dobrze wybrać pralkę?

5. Szczerg funkcji i cech budowy pralki, które sprawią, że życie stanie się łatwiejsze...


Pralka tradycyjnaPralka nowoczesnaPralka ładowana od góryPralki ładowane od przodupralka ładowana górąpralka standardowa
Strona główna

1.Typ pralki  2.Funkcje  3.Koszty eksploatacji i wydajność  4.Bezpieczeństwo  5.Ergonomia  6.Pralko-suszarki  | Ranking producentówZobacz także:
Ergonomia to zestaw cech pralki , które mogą znacząco wpłynąć na zadowolenie z produktu. Warto się zastanowić, co może mieć dla nas znaczenie przed zakupem, tak aby później użytkowanie pralki nie sprawiało nam zbyt wiele trudności. Warto zwrócić uwagę na poniższe cechy.
  • Programator czyli nasz "mózg" pralki, zwróćmy uwagę czy programator manualny, czyli pokrętło jest jedno- czy dwukierunkowe.
  • Coraz więcej pralek na naszym rynku wyposażonych jest w sterowanie elektroniczne i posiadają wyświetlacz LCD. Jest to znaczne ułatwienie w obsłudze urządzenia. Na wyświetlaczu możemy zobaczyć, oprócz oczywiście wybranego programu, np. informację o długości trwania prania i ile zostało do jego końca, często znajduje się funkcja zapamiętania wybranych ustawień lub przycisk kasowania programu, istnieje także możliwość wyboru języka menu komunikatów czy możliwość zaprogramowania daty i godziny rozpoczęcia prania. W pralkach tego typu mamy również możliwość swobodnej modyfikacji programów dzięki przyciskom funkcji dodatkowych. Niestety tego typu pralki są droższe od pralek z programatorem tradycyjnym czyli z pokrętłem.
  • Drzwi - ich kierunek otwierania (lewy /prawy), kąt ich otwierania (pełny/niepełny), średnica 33-41cm, podwójna szyba, automatyczne otwieranie drzwi przyciskiem.
  • Zbiorniki do proszku i płynu (wyjmowane/ nie wyjmowane) każda gospodyni domowa wie, że bardzo ułatwia to ich czyszczenie. Warto nadmienić, że są pralki, które mają system czyszczenia szuflad na detergenty.
  • Waga pralki, waha się pomiędzy 57 - 85kg
  • Bardzo przydatną funkcją w pralkach ładowanych od góry jest pozycjonowanie bębna po zakończeniu prania.zbiorniki do środka piorącego · komfort użytkowania pralki · programator · wygoda · funkcjonalność · dostosowanie do potrzeb · drzwiczki pralki
Poleć nas znajomym:
© 2006-2021 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne.
Powielanie, kopiowanie treści serwisu w jakiejkolwiek formie bez zgody autora zabronione.
Uwagi, sugestie, pytania ->