Jak dobrze wybrać pralkę?

6. Cechy pralko-suszarek i co odróżna pralko-suszarki od samych pralek


Pralka tradycyjnaPralka nowoczesnaPralka ładowana od góryPralki ładowane od przodupralka ładowana górąpralka standardowa
Strona główna

1.Typ pralki  2.Funkcje  3.Koszty eksploatacji i wydajność  4.Bezpieczeństwo  5.Ergonomia  6.Pralko-suszarki  | Ranking producentówZobacz także:
Pralko-suszarka - urządzenie, które łączy w sobie funkcje pralki i suszarki.
 • wymiary pralko-suszarek są takie same jak pralek wolnostojących
 • graniczeniu w ilości suszenia - należy pamiętać, że w suszarce możemy wysuszyć jednorazowo o ok. połowę mniej rzeczy niż jej maksymalna pojemność w praniu np. wsad suszarki to od 2.5-6 kg, przy wsadzie pralki od 5-10kg.
 • oprócz tego, że urządzenie ma dodatkowe funkcje związane z suszeniem, zakres parametrów i funkcji nie różni się znacznie od zwykłych pralek. Jedynie obroty pralko-suszarki są niższe niż w pralkach i wahają się pomiędzy 1000-1600 obr/min.
 • Należy także zwrócić uwagę na zużycie energii i wody w pralko-suszarkach, które są znacznie większe niż w tradycyjnych pralkach np.
  PralkiPralko-suszarki
  Zużycie energii0.76 - 1.7
  kWh/cylk prania
  4.05-5.45
  kWh/cykl prania i suszenia
  Zużycie wody35-81
  l/cykl prania
  110-150
  l/cykl prania i suszenia
  Dane podane przez jednego z producentów np. "Zużycie energii w cyklu pranie: 0.95 kWh, zużycie energii w cyklu pranie i suszenie: 4.05 kWh, zużycie wody w cyklu pranie i wirowanie: 52l, zużycie wody w cyklu pranie; wirowanie i suszenie: 94l, Długość cyklu pranie i suszenie: 315 min".
  ? Zwiększone zużycie wody winka z tego, że jest ona wykorzystywana jako czynnik chłodzący w procesie suszenia i odprowadzania pary wodnej.
 • Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że czas prania z suszeniem jest wydłużony. Przy normalnym cyklu prania wynosi on mniej więcej 140 min, w cyklu prania i suszenia musimy zagospodarować sobie ok. 275-315 minut.
 • Pralko-suszarki tak jak i pralki klasyfikowane są wg. klas efektywności: energetycznej, prania, wirowania, które tworzy 7 stopniowa skala od A (bardziej efektywna) do G (mniej efektywna). Skala ta obrazuje nam wydajność urządzenia pod względem zużycia energii i wody.
  ? Na naszym rynku dostępne są w znacznej mierze pralki kategorii A, bądź super oszczędne A+. W przypadku pralko-suszarek klasa ta (przy tańszych modelach) spada do B, a nawet C, drogie modele pralko-suszarek zachowuję klasę A.
 • Przy analizowaniu funkcji pralko-suszarek należy zwrócić głównie uwagę na to czy jest możliwość regulacji temperatury, czy suszarka zawiera tylko automatyczny poziom suszenia. Ile jest programów suszenia i czy są regulowane obroty suszenia.
 • Najczęściej spotykane są trzy programy suszenia: standard, super suche, delikatne. Możemy się również spotkać z takimi określeniami programów jak: program suszenia wełny, program suszenia jeansu, program suszenia koszul.pralko suszarka · cechy · parametry pralko-suszarek · funkcje pralko-suszarki
Poleć nas znajomym:
© 2006-2021 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne.
Powielanie, kopiowanie treści serwisu w jakiejkolwiek formie bez zgody autora zabronione.
Uwagi, sugestie, pytania ->